Samochód zastępczy

Byliście Państwo uczestnikiem kolizjiś Państwa samochód został uszkodzony nie z Państwa winy? Istnieje możliwość finansowania wynajmu pojazdy zastępczego przez firmę ubezpieczeniową spracy kolizji. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wynajmu. My pomożemy dopełnić wszystkich formalności.

Warunki, które muszą być spełnione:

•Wynajety pojazd jest tej samej lub niższej klasy.
•Udokumentowanie faktu, że pojazd jest niezbędny do pracy (lub ze względu na stan zdrowia) a jego brak spowoduje określone straty finansowe lub zdrowotne.

Naprawa Państwa samochodu może przedłużać się do kilku tygodni. Jednakże wyznacznikiem okresu najmu nie jest, jak to chętnie interpretują firmy ubezpieczeniowe, tzw. technologiczny czas naprawy, ale rzeczywisty czas unieruchomienia pojazdu, bowiem straty spowodowane brakiem samochodu odczuwacie Państwo już od chwili kolizji, a w szczególności kiedy samochodu jesteście fizycznie pozbawieni, gdy przebywa w serwisie.

Zgodnie z obowiązującym prawem Ubezpieczyciel nie ma prawa określić maksymalnej stawki za jaką można wynająć pojazd zastępczy, nie może polecić ani nakazać Państwu korzystania z usług konkretnej wypożyczalni samochodów, przysługuje Państwu prawo do wynajęcia pojazdu tej samej lub niższej klasy. Ubezpieczyciel w zakresie OC, zobowiązany jest zaspokoić roszczenia poszkodowanego w takim stopniu, aby nie odczuwał żadnych strat związanych z zaistnieniem szkody.

Podstawa prawna: Kodeks Cywilny art. 361, 363, i 415, Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24.03.2000r. Dz. U. Nr 26 poz. 310 w sprawie OC,

Wynajem samochodów

Cennik wynajmu samochodów w Toruniu

Melmax to tania, specjalistyczna wypożyczalnia samochodów. Firma Melmax oferuje szeroką gamę pojazdów osobowych i dostawczych w korzystnych cenach.

Czytaj dalej

Promocje

Cennik wynajmu samochodów w Toruniu

Nasza najnowsza oferta to "Cenospad wiosenny", czyli atrakcyjne ceny i gwarancja jakości. Dla stałych klientów oferujemy korzystne rabaty.

Czytaj dalej

Samochody dostawcze

Samochody dostawcze na wynajem

Oprócz samochodów osobowych posiadamy w naszej ofercie także praktyczny i funkcjonalny samochód dostawczy marki Renault Master.

Czytaj dalej